Design a site like this with WordPress.com
Get started

2016 top travel blog Estonia @birgitkool

Ma pole alati teiega kõige ausam olnud, kui teema puudutab suhteid. Täna, tähistades enda hetkese suhte esimest aastapäeva, soovin teiega jagada meie tervisliku suhte saladusi, mida ma kohati oleksin soovin teada ajal, mil jooksin eelnevas suhtes kokku-lahku NELI aastat. Samuti tean, et isegi kui ma jagan neid saladusi teiega – üks asi on seda lugeda, teine asi on sellest aru saada ja kolmas on nendele põhineda.

Minu definitsioon tervislikust suhtest – suhe, mis ei ole ideaalne, kuid on tervislik sinule ja temale. Miski, mis toob väärtust sinu ellu ja annab energiat, mitte ei võta seda. Suhe, kus oled õnnelik ja kaaslane ei proovi sinu õnne ‘röövida’ vaid pigem rõõmustab koos sinuga. Suhe, kus saad olla sina ise.

Õpi tundma tema armastuse keelt

See on niiöelda raske osa suhtes olles, mille arusaamine võtab omajagu aega – kes on su partner ja mida TA hindab suhte juures kõige enam. On olemas viis erinevat armastuse keelt: Quality time, Words of affirmation, Physical Touch, Acts of Services, Receiving gifts.

Toon Teile näite. 

Minu armastuse keel on ‘kvaliteetne aeg’ ja kõige vähem hoolin kingituste saamisest. Oli aeg, mil mu kaaslasel oli raske aru saada, miks ma ei tunne suurt rõõmu füüsilistest kingitustest. See lihtsalt ei ole midagi, mis paneb mind ohkama. Samas, viies mind katusele tähti vaatama on just see, mis paneb mu südame puperdama.

Tehke oma kaaslasega test, teadmaks, mida hindate suhtes olles kõige enam. Testi leiate siit. 

Ära raiska enda aega..

Alles hiljuti mu sõbranna helistas mulle: “Tean, et kui ma suudan muuta selle omaduse temas, siis see suhe sobib mulle.. “.Inimestena kardame, et me ei leia seda “õiget” kellest kõik nii pingsalt räägivad. Samuti kartsin mina. Kartsin, et jään igaveseks vallaliseks, kuna kuni eelmise aastani polnud mul ühtegi ‘tervisliku’ suhet, mistõttu käisin neli aastat kokku ja lahku inimesega, kes oli ‘parim’ valik nendest kõigist. Inimesega, kes solvas mind, kui pinged olid üleval.

On see tervislik suhe? Usun, et tead vastust.

Olgem ausad, sa tead juba varakult ära, kas inimene sobib sinuga kokku.

Kuldne reegel: sa kas võtad omaks tolle inimese omadused või liigud edasi. Iial ei tohiks olla asi küsimuses, kas sa suudad teda muuta.

Sul on enda elu. Tal on enda. Aga olete üks.

Kaks suurt viga, mida tänapäeval näeme:

  • Me kaotame iseenda
  • “Kui mul vaid oleks keegi mu kõrval, ma oleksin õnnelik..”

Kõik hakkab olenema ‘temast’ – kuhu sa lähed, mida sa teed või kui õnnelik sa oled (suurim viga!!!). Olles aastaid vallaline enne hetkest suhet, õppisin elame iseendaga ja olemaks õnnelik ka üksi olles. Nagu eelnevalt mainitud, siis me inimesena kardame üksikuks jääda, me soovime kedagi enda kõrvale, kes õhtul paneks käed su ümber, kuid sellest ei tohiks oleneda sinu õnn. Nii nagu mina õppisin õnnelik olema üksi olles, tegi seda ka mu kaaslane aastaid enne mind.

Kuldne reegel: õpi tundma rõõmu ka üksi olles, enda elu ja keha üle. Sinu õnn ei olene kellestki teisest.

“Kust ma tean, kas ta on see õige?”

Kui ta oleks see õige, siis sa ei küsiks seda küsimust.

Ning pean tõdema, et maailmas on mitmeid ‘õigeid’ kellega sobid ideaalselt kokku, iseasi, kas sa kohtad neid. See, et ma olen selle ‘õige’ hetkel leidnud, ei kinnita, et me jääme alatiseks kokku (kuid muidugi, ma siiralt loodan seda).

… nii lihtne see ongi.

Austus. Avatus. Piiramatu. Olemasolu.

“Sa pole sellest mulle rääkinud?” – Austa tema otsuseid. Ole avatud.

“Sa tegid seda, ilma minu nõusolekuta” – Ära pane piire enda kaaslasele.

“Kas sa kuulsid, mis ma ütlesin sulle?” –  Ole olemas.

Küsimused ja ütlused, mis lisavad pingeid suhetesse.

Est 6

Märkamata teekond…

Oma brändi omamine oli mu suurim unistus. Töötada millegi kallal, millel on suur tähendus mulle endale ning loodetavasti andes väärtust ka teistele. Sellest on täpselt aasta möödas, kui kirjutasin lepingu enda tootjaga, kuid tol hetkel see ei tähendanud, et julgen kogu plaaniga lõpuni minna.

Ma ei julgenudki. Mitmeid kordi soovisin alla anda, kuid mul olid imelised toetajad minu ümber.

Täna, aasta hiljem, olen Fennecfit’iga turul olnud kuu aega ning see on üks põnev lumepall, mis veereb ja veereb, mille kõrval pean sammu pidama. Teha oma bränd on suur samm ning ma siiralt austan igat ettevõtjat, kes on julguse kokku võtnud. Olgu selleks mu konkurendid või keegi teisest valdkonnast – sa oled suurepärane. Tuues naljaka meenutuse teieni – 30 minutit peale brändi avaldamist nutsin põrandal ja ütlesin “Ma annan alla..”. Need on need momendid, mida Teie ei näe, kuid arvasin, et toodetega on probleem. Päev hiljem aga selgus, et kõik on rohkem kui korras.

Märkamata saavutused

Sellest põnevast teekonnast rääkide±lemaks, et jõuame enda eesmärgini avastamaks, et sellest ei piisa. Soovime alati rohkemat märkamata, kui suured sammud oleme siiani ära teinud. See teema käib kõigi kohta. Olgu sul kaalulangetus sihid, soovid rohkem jälgijaid või paremat palka. Meil pole kuna piisavalt.

Mäletan nii selgelt, kuidas 17. märtsil andsin enda Fennecfit brändist Teile teada ja samalajal mõtlesin “mis on mu järgmine samm?”. Ei tähistamist. Ei rahulolu. Ainult kindel siht, et pean edasi liikuma.

Mis on kõige hullem selle teema juures?

Viimased kaks kuud olen kaotamas ühendust endaga, teiste huvidega ja inimestega. Tean, et see ei otselt seotud isegi mu brändiga, vaid kogu mu eluga. Me ei ela enam hetkes. Me elame, et elada. Olen õnnelik, et ma olen sellest murest teadlik, ehk saan edasipidi teadlike otsuseid võtta ja käituda vastavalt.

Sellega seoses sooviksin, et Sina, kes sa loed hetkel, tähista enda saavutusi. Proovi hommikul kaks esimest tundi vältida sotsiaalmeediat – võta aeg endale. Vaata rohkem ringi. Ära mine magama olles pahane kellegi peale. Ütle inimestele enda ümber, kui palju nad tähendavad sulle.

Source:@birgitkool

http://birgitkool.com/

Advertisement

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: